Bal karnawałowy w przedszkolu

Dnia 9 stycznia odbył się karnawałowy bal przebierańców dla wszystkich grup przedszkolnych, na który z niecierpliwością czekały dzieci. Bal zapoczątkowało uroczyste przywitanie przybyłych gości i przecięcie symbolicznej złotej wstęgi przez Panią dyrektor na znak rozpoczęcia naszego balu.

Zabawę poprowadziła „Super Anita”, czyli Pani Anetka, która doskonale zadbała o atrakcje dla najmłodszych. Pod jej czujnym okiem odbyły się zajęcia Zumby, gdzie dzieci miały okazję przypomnieć sobie kroki i układ taneczny.

Dzieciaki ubrane były w różne zabawne stroje, postaci z ulubionych bajek czy kreskówek. Można było usłyszeć największe przeboje naszych czasów takie jak „Jesteś szalona” zespołu Boys czy „Oczy Zielone” Zenona Martyniuka. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, w których miały okazję wykazać się wszystkie przedszkolaki. Najwięcej radości sprawił dzieciom ulubiony teleturniej muzyczny pt. „Jaka to melodia” oraz rytmiczna zabawa związana z nazwami grup przedszkolnych. Wesołe i pełne energii dzieci po usłyszeniu piosenki z nimi związanej wychodziły na środek i tańczyły w rytm muzyki. Na balu pojawiła się także nuta rywalizacji i współpracy podczas grupowego przeciągania liny. Na zakończenie zabawy odbyła się nominacja na króla i królową balu z każdej grupy oraz wspólne zdjęcia i tańce par królewskich. Dzieci za wspaniałą zabawę zostały nagrodzone cukierkami.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomocą w znalezieniu wymarzonego stroju swoim dzieciom.

Aneta Nieścioruk