Arteterapia dla dzieci

27 maja odbyły się ostatnie zajęcia prowadzone przez terapeutkę Barbarę Barszczyk z cyklu „Arteterapia – zajęcia dla przedszkolaków”. W projekcie tym aktywnie uczestniczyło 40 dzieci z naszego przedszkola. Głównym celem programu była redukcja napięcia emocjonalnego, osiągnięcie pozytywnych zmian w zachowaniu oraz stymulacja motoryki małej i procesów poznawczych poprzez sztuki plastyczne i muzykoterapię.

Podejmowane działania arteterapeutyczne przyczyniły się do wyraźnego wyciszenia negatywnych emocji, nabycia umiejętności wyrażania swoich myśli, większej pewności siebie, poczucia zauważenia i docenienia, rozwoju własnej wrażliwości estetycznej oraz poprawy sprawności manualnej, uwagi i pamięci słuchowej u dzieci. Zajęcia prowadzone były w formie indywidualnej, zespołowej i grupowej.

Arteterapia dla dzieciNiektóre prace plastyczne wykonane podczas zajęć są wyeksponowane i można je obejrzeć w naszym przedszkolu.

Wszystkie dzieci z okazji zakończenia zajęć otrzymały dyplomy i słodycze.

Barbara Barszczyk