Przedszkole Nr 1 to miejsce wyjątkowe

Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubartowie to miejsce, w którym dzieci uczą się, bawią i rozwijają wraz z dziećmi niepełnosprawnymi. To szczególne miejsce, w którym Grono Pedagogiczne robi wszystko, aby i jedna i druga grupa dzieci wzajemnie się inspirowały, by dobrze się ze sobą czuły, tworząc jedną społeczność.

„Dzieci czerpią od siebie wzajemnie, wspólnie się bawią, kiedy potrzeba pomagają słabszym, uczą się akceptacji i szacunku dla drugiego człowieka. I to naprawdę widać. Serce się wzrusza jak widzi swoje dziecko niosące pomoc drugiemu człowiekowi. Dzieci znają inność, odmienność, że nikt z nas nie jest taki sam, ale rozumieją to i z otwartością podchodzą do drugiego człowieka. To najpiękniejsza wartość, jaką można dać swojemu dziecku” – mówi mama 5-letniej Joasi.

„Nasze dzieci czują się tutaj bezpiecznie, mają najlepszą opiekę i warunki do nauki i rozwoju. Jest to możliwe dzięki realizowanemu programowi przedszkola, licznym zajęciom dodatkowym oraz oddaniu i zaangażowaniu Pań Nauczycielek wraz z Panią Dyrektor” - mówi mama Szymona.

Dlaczego to dla nas ważne?

Od 2012 dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych PRO EDUCATO w Ostrowie Lubelskim Przedszkole nr 1 uczestniczy w akcji 1% dla Przedszkola.

Dzięki wsparciu możemy zapewnić naszym dzieciom jeszcze lepszy start w przyszłość. Nic tak nie cieszy najmłodszych jak nowe zabawki, czy pomoce dydaktyczne, które stymulują rozwój naszego dziecka.

W ciągu ostatnich trzech lat udało nam się zebrać prawie 50 000 zł. To pokaźny zastrzyk gotówki, który w całości przeznaczaliśmy na zabawki, pomoce edukacyjno - dydaktyczne, modernizację i wyposażenie sal oraz wyposażenie placu zabaw. Bez tych środków nie udałoby się tak wiele zrobić. Z zebranych środków zakupiliśmy m.in. :

• wyposażenie placu zabaw (zjeżdżalnia – Samolot, bujak Dinozaur)

• wyposażenie sal – stoliki, krzesła, szafki, pojemniki na zabawki i pomoce dydaktyczne

• książki dla dzieci

• pomoce i zabawki edukacyjno - dydaktyczne wspomagające rozwój dziecka - łamigłówki, układanki, zgadywanki, gry logiczne, matematyczne, słowne, zabawki magnetyczne, kieszenie sensoryczne, układanki sensoryczne, piłki gimnastyczne, torby z instrumentami, zgadywanki obrazkowo – dźwiękowe,

• zabawki – klocki, puzzle, zestawy do zabawy dla chłopców i dziewczynek.

W jaki sposób możesz przekazać 1%

1% możesz przekazać wpisując w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za 2017 rok numer KRS 0000211180, a w kolejnej, jako cel szczegółowy, dopisek: "Przedszkole 1”.

Dziękujemy Państwu

Naszym dotychczasowym Darczyńcom, Przyjaciołom przedszkola bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy, także wszystkim Państwa, którzy w tym roku zdecydują się wspomóc naszą placówkę. Będzie to niezwykły prezent dla naszych dzieci, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować naszą misję.

Liczmy na Państwa życzliwość i zaangażowanie